راهنمای فارسی اینورتر وکن vacon nxp closed loop

  • نسخه 1396.1.11
  • دانلود 231
  • File Size 895.95 KB
  • File Count 1
  • تاریخ ساخت 10 فروردین, 1396
  • آخرین بروزرسانی 19 فروردین, 1396

راهنمای فارسی استفاده از اینورتر ( درایو ) Vacon Nxp

راهنمای نصب اینورتر وکن

راهنمای نصب (منوال) فوق توضیح میدهد نحوه راه اندازی و نصب اینورتر وکن Vacon nxp  را در کاربرد یک تابلوی آسانسور کششی در حالت حلقه بسته.

اینورتر nxp ساخت شرکت vacon است که شرکت وکن رو شرکت دانفوس خریداری کرده است.

این درایو قابلیت کار با اپلیکیشن های مختلف را دارد و به صورت پیش فرض 8 نوع اپلیکیشن را ساپورت میکند :

Basic application =کاربرد ساده
standard application = کاربرد استاندارد
local/Remot control =کاربرد محلی / راه دور
Multi step application = کاربرد چند سرعته
PID control application = کاربرد پی ای دی کنترل
Multi purpose control = کاربرد چند منظوره
pump and fan application = کاربرد فن و پمپ
Lift application = کاربرد برای بالابر و آسانسور

بستگی به نوع نرم افزاری که به درایو داده شده است یکی از موارد بالا قابل انتخاب است.
به طور مثال، درایوهایی که فقط برای آسانسور و بالابر طراحی شده است Lift دارای گزینه S در پارامتر 6.2 و ممکن است سایر گزینه ها در دسترس نباشد.

درایوهای چند منظوره سری Vacon NXS

 

درایوهای دور متغیر چند منظوره سری Vacon NXS

 

درایوهای سری NXS وکن درایوهای کمپکت در رنج توانی 0.37 تا 560Kw و ولتاژ 208 تا 690V و برای کاربردهای صنعتی سنگین برای تمام کاربردهای صنعتی طراحی و ساخته شده اند.
طراحی مقاوم این داریوها بگونه ای است که آن ها را در برابر نوسانات ولتاژ شبکه به میزان زیادی مقاوم می سازد. بواسطه حفاظت های موتور/درایو و روش کنترل پیشرفته قطعات و کوپینگ این درایوها در کاربردهای مختلف صنعتی بدون تریپ کار می کنند.

انتخاب مطمئن

جعبه های با درجه حفاظت IP54 , IP21 از یک سو و از طرف دیگر فیلترهای EMC درایوهای NXS را با اغلب محیط های صنعتی سازگار می سازد. درایوهای NXS مجهز به ویزارد جهت استارت آپ می باشند. با کمک ویزارد فوق و پکیج کاربردی "همه در یکجا" تنظیمات پارامترها و شکل دهی درایو برای کلیه کاربردهای ساده تا پیچیده بسیار آسان می گردد.
سیستم ورودی و خروج (I/O) در درایوهای NXS بسیار متنوع و منعطف است. اغلب فیلدباسهای متداول نیز نظیر پروفی باس، CAN و مدباس و غیره در دسترس می باشند. طراحی مدولار درایوهای NXSمزیت های متعددی را بوجود می آورد :

قیمت کنترل از قسمت قدرت جدا است و این جداسازی شامل ترمینال های دو قسمت نیز می گردد. مطابق با نیاز مشتری کارتهای آپشن به سهولت انتخاب و در داخل درایو و در اسلاتهائی که به همین منظور پیش بینی شده اند نصب می گردد. تعویض فن درایو (تنها قطعه متحرک در داخل درایوها که احتمال خرابی آنها نیز وجود دارد) بواسطه طراحی مدولار درایوهای NXS بسیار آسان می باشد. همچنین از پانل نمایشگر می توان جهت کپی کردن پارامترها نیز استفاده نمود !

درایو مقاوم برای کاربردهای سنگین

• سهولت در استفاده از پانل نمایشگر
• ویزارد برای استارت آپ
• پکیج کاربردی "همه در یکجا"
• کنترلر PID و کنترل پمپ بطور اتوماتیک (یک تا پنج پمپ بطور همزمان)
• برنامه های کاربردی خاص (کنترل آب ، کنترل سرعت بالا و ...)
• پنج اسلات جهت بردهای آپشن
• فرکانس سوئچینگ بالا ، و با نویز کم
• خطای سرعت کار دائم کمتر از 1% (بدون استفاده ازتاکو)
• ریپل تورک کم
• تورک راه اندازی بزرگتر از 200% بسته به کاربرد درایو
• مناسب برای کاربرد چند موتوره

طراحی و ابعاد

طراحی مکانیکی درایوهای NXS بسیار کمپکت است .

خصوصا یونیت های با درجه حفاظت IP54 کوچکترین درایو در نوع خود در بازار می باشد! کلیه درایوها را هم می توان روی دیوار و یا تابلو نصب نمود. تمام اجزا مورد نیاز در داخل درایو پیش بینی شده است: فیلتر های EMC ، چک AC، حفاظ کابل و حفاظت در مقابل غبار و آب همه در درایو پیش بینی شده است.
با استفاده از تکنولوژی منحصر بفرد خنک سازی این درایوها در ابعاد بسیار کوچک در دماهای بالا و فرکانس های سوئیچینگ بالا نیز بدون derating کار خواهد کرد!

یونیت کنترل درایو های وکن سری NXS

در درایو های NXS ورودی و خروجی ثابت وجود ندارد در عوض پنج اسلات جهت نصب کردن انواع  بردهای ورودی / خروجی پیش بینی شده است که متناسب با نیاز تعدادی برد ورودی / خروجی انتخاب و نصب می گردد و مشتری با متناسب با نیاز خود قیمت بردها را می پردازد. مثلا اگر در کاربردی نیاز به فیلد باس نباشد مشتری آپشن فیلد باس را نصب نخواهد کرد و از این رو هزینه اضافی پرداخت نمی کند.
دستگاه های NXS بطور استاندارد با کارتهای آپشن OPT-A1 و OPT-A2 عرضه می شوند . اما بنا به نیاز مشتری آپشن کارتهای خاص مشتری انتخاب و نصب خواهد شد.
کارتها به صورت Plug & Play بوده و بصورت اتوماتیک توسط کنترل برد شناسایی می گردند. ترمینالها در وکن قابل نصب و برداشتن است. کارت های آپشن به سهولت در سایت مشتری نیز قابل نصب می باشند. و خلاصه این که درایوهای سری NXS منعطف ترین درایوهای موجود در بازار می باشند. یک تغذیه +24V در دسترس می باشد. که با کمک آن ارتباط بین درایو و فیلد باس حتی با قطع بودن تغذیه اصلی درایو عملی خواهد بود.

پانل نمایشگر بسیار یوزر فرندلی

در NXS ساختار منوی پانل بسیار عالی طراحی شده است و امکان کپی کردن توابع و پارامترها و همچنین ویزارد استارت آپ راه اندازی و تنظیم درایوهای وکن NXS را بسیار ساده می سازد.
بطور همزمان می توان سه پارامتر را در نمایشگر مشاهده نمود (با استفاده از ویژگی مولتی مونیتورینگ).

مدولاریتی در نرم افزار

پکیج کاربردی "همه در یکجا" دارای هفت برنامه کاربردی از قبل آماده شده می باشد. پکیج کاربردی فوق به کاربر اجازه می دهد که در اغلب کاربردهای صنعتی یکی از برنامه ها را انتخاب و مورد استفاده قرار دهد. با انتخاب هر برنامه کاربردی پارامترها و ورودی / خروجی های مناسب انتخاب می گردند.
بدین ترتیب از پیچیدگی های تنظیم پارامترها در کابردها جلوگیری می شود . در هنگام راه اندازی ویزارد استارت آپ نوع برنامه کاربردی را می پرسد. در اغلب کاربردها برنامه کاربردی بیسیک جوابگو خواهد بود . اما متناسب با نیاز و می توان یکی از هفت برنامه کاربردی را انتخاب نمود. در صورت انتخاب برنامه کاربردی بیسیک تنها مقادیر حداقل و حداکثر فرکانس و همچنین مقادیر نامی موتور تنظیم می گردد و سیستم آماده به کار خواهد شد!
با استفاده از ابزار مخصوص Vacon NC 1131-3 می توان برنامه های  کاربردی مورد نظر را توسعه داد. علاوه بر پکیج کاربردی "همه در یکجا" برنامه های کاربردی متعددی نیز توسط وکن نوشته شده است و در دسترس می باشند.


vacon nxp closed loop farsi 09122659154 electromarket.ir_encryped.pdf
vacon nxp closed loop farsi 09122659154 electromarket.ir_encryped.pdf

‫۵ نظرها

  1. پارمتر هایی که برای راه اندازی در آسانسور استفاده میشه مورد نیاز من است در صورت امکان ارسال شود

  2. با سلام لینک دانلود به ایمیل ارسال نشد لطفاً در صورت امکان به ایمیل بنده ارسال فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Open chat
چطور می تونم کمکتون کنم ؟
چطور می تونم کمکتون کنم ؟