دانلود فایل پاسخ 5 سوال درباره ضریب توان و محافظت خوب از خازن ها و کیفیت توان

  • نسخه 1396.4.5
  • دانلود 701
  • File Size 517.80 KB
  • File Count 1
  • تاریخ ساخت 18 خرداد, 1396
  • آخرین بروزرسانی 5 تیر, 1396

Power factor correction principle

بارهایی مثل بارهای موتورهای القایی، توان راکتیو قابل توجهی را از سیستم برق می گیرند و ممکن است یک ضریب توان کلی ضعیف را حاصل کنند.

جریان توان راکتیو، افت ولتاژ را از طریق سری مقاومت القایی مانند ترنسفورماتورها و رآکتورها  افزایش می دهد، و از برخی از ظرفیت های حامل جریان از دستگاه سیستم برق استفاده می کند و اتلاف مقاومتی را در آن افزایش می دهد.

تاسیسات برای جبرات تلفات و محدودیت های موجود در ظرفیت دستگاه، و کمک به تنظیم ولتاژ، معمولا برای مشتریان صنعتی یا تجاری بزرگ، تعرفه جرایمی را بخاطر راه اندازی دستگاه های خود با ضریب توان بسیار پایین اعمال می کنند.

!. بنابراین مشتری برای بهبود ضریب توان در سیستم خود ترغیب می شود و ممکن است نصب و راه اندازی تجهیزات تقویت ضریب توان متغیر یا ثابت، برای افزایش یا تنظیم ضریب توان دستگاه تا یک سطح قابل قبول مقرون به صرفه باشد. خازنهای موازی اغلب اوقات برای بهبود ضریب توان مورد استفاده قرار می گیرند.

اساس و مبنای این جبران در شکل 1 نشان داده شده است، درجاییکه ∠ϕ1 نشان دهنده زاویه ضریب توان اصلاح نشده و ∠ϕ2 زاویه مربوط به ضریب توان مطلوب پس از تقویت آن می باشد.


answer 5 questions power factor correction protection capacitor
answer 5 questions power factor correction protection capacitor

power factor correction protection capacitor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Open chat
چطور می تونم کمکتون کنم ؟
چطور می تونم کمکتون کنم ؟