Santerno Inductors Brochure

  • نسخه 2015.1
  • دانلود 18
  • File Size 725.69 KB
  • File Count 1
  • تاریخ ساخت ۲۱ آذر, ۱۳۹۴
  • آخرین بروزرسانی ۲۲ آذر, ۱۳۹۴

ورودی، DC، القاگرهای خروجی، هارمونیک جریان و کاهش  dv / dt

- محدود کردن پیک جریان ورودی در مدار ورودی اینورتر، محدود کردن di / dt  بدلیل وجود یکسو کننده جریان ورودی و بار خازنی مجموعه خازن ها؛

-  کاهش عرضه جریان هارمونیک؛

-  افزایش ضریب قدرت و در نتیجه آن، کاهش خط جریان؛

-  افزایش مدت زمان استفاده از خط خازن ها در داخل اینورتر؛

- القاگرهای خروجی  مقدار dv / dt را در کابل و سیم پیچ موتور کاهش می دهند.

جریان های هارمونیک

جریان هارمونیک توسط بارهای غیر خطی که جریان غیرسینوسی را جذب می کنند، تولید می شود. از انواع معمول این منابع ، یکسو کننده های پل (الکترونیک قدرت)، سوئیچینگ دستگاههای منبع تغذیه و لامپ های فلورسنت هستند. یکسو کننده های سه فاز، خط جریان را با یک محتوای هارمونیکی جذب می کنند، N = 1 ± 6K با K = 1،2،3، ... (به عنوان مثال 5 ام، 7ام، 11 ام، 13ام، 17ام، 19ام و غیره). دامنه جریان هارمونیک، با افزایش فرکانس، کاهش می یابد. جریان هارمونیک حامل هیچگونه قدرت فعالی نیست؛ این جریان افزوده یا مازاد توسط کابل برق منتقل می شود. اثرات متداول عبارتند از: بار اضافی رسانا، ضریب قدرت کاهش یافته و سیستم های اندازه گیری بی ثباتی می باشند. ولتاژ تولید شده توسط جریان جاری شده در راکتانس ترانسفورماتور نیز ممکن است موجب آسیب دیگر لوازم برقی و یا تداخل با تجهیزات سوئیچینگ برق اصلی شود.

اینورترهای سانترنو

اینورترهای سانترنو، به طور خاص، و به لطف طراحی متقابل و ابعاد خازن DC، دیودهای یکسو کننده و القاگرهای ورودی فیلتر EMI، می توانند بمنظور کاهش خط هارمونیک ها طراحی شوند. از راکتورهای خط ورودی  AC و راکتورهای DC نیز می توان برای کاهش بیشتر هارمونیک ها استفاده نمود.

القاگر های خروجی ((Du/DT

طول کابل مورد نیاز برای نصب و راه اندازی،  بیش از 100 متر طول دارد و ممکن است حفاظت اضافه جریان، باعث ایجاد لغزش های مکرر در کابل بین اینورتر و موتور شود. این موضوع ناشی از ظرفیت تولید نویز سیم است که باعث ایجاد پالس های جریان در خروجی اینورتر می شود.این پالس های جریان، از نسبت بالای  du / dt در ولتاژ خروجی اینورتر  ناشی می شوند. ممکن است پالس های جریان، از طریق یک القاگر نصب شده در خروجی اینورتر، محدود شود. کابل های دارای محافظ، حتی می توانند ظرفیت بالاتری نیز داشته باشند و می توانند در کابل هایی با طول کوتاه تر مشکلاتی را ایجاد کنند. تنش تولید شده در عایق موتور نیز می تواند یک اثر معکوس باشد که ناشی از نسبت بالای      du / dt در خروجی اینورتر است.

 


Santerno Inductors Brochure.pdf
Santerno Inductors Brochure.pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Open chat
چطور می تونم کمکتون کنم ؟
چطور می تونم کمکتون کنم ؟